euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Václav Cigler v New Yorku

 

Ak máte niekto náhodou cestu okolo, alebo ste len mierne zvedaví na nejaké to zahraničné dianie... vedzte, že podarila sa výstava vo Veľkom Jablku nášmu výtvarníkovi Václavovi Ciglerovi.

Galéria NOVA v spolupráci s prestížnou americkou Heller Gallery pripravila pri príležitosti výročia 80. narodením umelca a sklára Václava Ciglera jeho prehliadku aktuálnej tvorby v New Yorku. Výstava sa koná aj pod záštitou Konzulátu SR v USA.

Aktuálna kolekcia diel obsahuje 10 diel z optického skla. Predstavuje práce stále činného významného umelca, sklára, pedagóga Václava Ciglera (1929), ktorý dlhé roky pôsobil ako profesor v ateliéri skla na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Založil a viedol tu ateliér skla v architektúre, kde vychoval viacero významných sklárskych umelcov. Výučba v Ciglerovom ateliéri bola na vtedajšie politické pomery v Československu veľmi progresívna. Cigler sa snažil u študentov rozvíjať najmä konceptuálne myslenie a schopnosť argumentácie pre vlastné návrhy.
Václav Cigler stále pôsobí ako aktívny umelec čo dokladá aj jeho posledná kolekcia prác, vystavených v Spojených Štátoch.


Informácie o výstave:
HELLER GALLERY, 420 West 14th Street, New York, New York 10014, tel: 212-414-4014
www.hellergallery.com, info@hellergallery.com

www.galeria-nova.sk


Ohodnoťte:
5%

Hodnotené 81 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS