euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

OPENEON

 

Šesť neónov bude výsledkom projektu OPENEON, ktorý prináša kritický pohľad dizajnérov na aktuálne kultúrno-spoločenské témy.

Open Gallery, 4. december 2009 až 8. január 2010

Vernisáž: 4. december 2009 o 18.00

Trvanie výstavy: 4. december 2009 - 8. január 2010

Autormi sú účastníci workshopu OPENEON - študenti a profesionálni dizajnéri zo Slovenska a Čiech. Neóny budú najprv vystavené v Open Gallery, a potom zasadené do reálnych kontextov vo verejných priestoroch.

Projekt má tri fázy:
Prvou fázou bol štvordňový workshop, ktorý sa konal koncom októbra 2009 v priestoroch ateliéru Plan C v Cvernovke v Bratislave.
Druhou fázou je výstava v priestoroch Open Gallery, ktorá projektu OPENEON poskytla priestor na základe grantu Nadácie - Centra súčasného umenia. Na výstave sa neóny predstavia v galerijnom priestore - tak ako ich bežne nevidíme. Priestor poskytuje možnosť zamyslieť sa nad vybranými témami a ich spracovaním.
Treťou fázou projektu, nazvanou Neon Tour, je zasadenie neónov do reálneho kontextu - zapožičanie vybraným galériám, kníhkupectvám, hudobným obchodom a designshopom po Bratislave. Neon Tour završuje primárnu myšlienku projektu - nenásilným a kreatívnym spôsobom otvoriť dráždivé sociálne a kultúrne témy. Pridanou hodnotou sa stáva zatraktívnenie priestorov a tiež možnosť použiť neóny ako open-neóny na informovanie okoloidúcich o otvorení priestoru.         

Projekt OPENEON organizuje občianske združenie OPEN DESIGN STUDIO, zaoberajúce sa otváraním rôznych tém týkajúcich sa vizuálnej kultúry a komunikácie. www.opendesignstudio.net      


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 80 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS