euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Galéria Čin Čin

 

V novo vzniknutej galérii Čin Čin, ktorá prezentuje súčasné výtvarné umenie práve prebieha výstava Slovenského výtvarníka Dana Meluzina. Výstava potrvá do 31.8. 2010. Galéria je otvorená od pondelka do piatku od 13.00 do 18.00.

Dňa 23.6.2010 sa v Bratislave krstila nová galéria  s výtvarným umením. Keďže  Galéria  sa nachádza na ulici Ľudmily Podjavorinskej celkom prirodzene dostala názov Čin Čin, čo požehnali svojim súhlasom  aj dedičia známej spisovateľky, ktorí cez LITU venovali bezodplatnú licenciu na názov. 

Slovenský výtvarník Dan Meluzin, známy svojimi veľkoplošnými obrazmi tortových rezov,  vábivého ovocia a zvodných kvetov v štýle pop artu, kurátorsky pripravil prvú výstavu, ktorá definitívne priniesla leto minimálne do Galérie Čin Čin.

Galériu pokrstili výtvarníci Milina Zimková a Norbert Kelecsényi s Vincentom Polakovičom – riaditeľom Danubiana Meulensteen Art Museum. Výstava potrvá do 31.8. 2010 a galéria je otvorená od pondelka do piatku od 13.00 do 18.00.

 

Galéria je zameraná na propagáciu a predaj súčasného slovenského umenia. Okrem aktuálnych výstav su vystavené aj sochy Norberta Kelecsenyiho, maliarky Miliny Zimkovej, textilnej výtvarničky Noemi Kolčakovej Szakallovej.

 

 


Ohodnoťte:
11%

Hodnotené 119 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS